در حال حاضر این موضوع را باید دانست که تبلیغات محیطی بدون وجود دستگاه چاپ بنر امری غیر ممکن به حساب می آید. با ظهور دستگاه چاپ بنر در ایران توانست به خوبی جای خود را در تمامی زمینه ها به خصوص تبلیغات باز کند و نیازهای موجود برای چاپ با ابعاد بزرگ را برطرف کند.


کاربردهای ماشین چاپ بنر به گونه ای مهم می باشد که حتی اهمیت آن نیز از تبلیغات بیشتر می باشد و از آن در موارد مختلفی می توان استفاده کرد. بسیاری از شرکت های ارائه دهنده ی خدمات چاپی با استفاده از دستگاه چاپ بنر حتی استکیرهای مختلف یا کاغذ دیواری چاپ می کنند. در واقع دستگاه چاپ بنر یک دستگاه همه کاره در زمینه ی چاپ می باشد. البته اپراتوری که می خواهد کاری به غیر از چاپ بنر را با دستگاه انجام دهد باید دارای تجربه ی کافی در این زمینه باشد تا بتواند روی پارچه، کاغذ دیواری و موارد دیگر کار چاپ را انجام دهد. در صورتی که اپراتور قرار است روی متریال های مختلف عملیات چاپ را انجام دهد بایستی با دیگر همکاران مشورت های لازم را داشته باشد.

دستگاه اکوسالونت مزیتی که نسبت به دستگاه چاپ بنر دارد این می باشد که می تواند عملیات چاپ را به راحتی روی دیگر متریال ها انجام دهد.

مواردی در خرید این دستگاه پرکاربرد یعنی دستگاه چاپ بنر وجود دارد که به آن در مطالب آینده خواهیم پرداخت.

دستگاه چاپ بنر در عین سادگی بسیار دستگاه پیشرفته ای می باشد که در چاپ بنرها و متریال های مختلف کاربردهای بسیاری دارد و می توان آن را در گروه دستگاه های نیمه صنعتی قرار داد و البته با توجه به هزینه ی بالایی که دارد باید در هنگام خرید دستگاه چاپ بنر دقت بسیاری داشته باشید تا بهره وری مناسبی از آن داشته باشید.